Why is my lenovo Yoga 730 15IWL only working when plugged in? |
1 件の回答 2 スコア |
Am I calibrating my new laptop battery correctly? |
1 件の回答 0 スコア |
new keyboard install in lenovo laptop |
モデル
81JS
製品情報
技術仕様
プロセッサ
- Intel Core i5-8265U at 1.6 GHz (3.9 GHz boost)
- Intel Core i7-8565U at 1.8 GHz (4.6 GHz boost)
- Both models have 4 cores, 8 threads
メモリ
- Up to 16 GB total
- 8 GB soldered to the motherboard
- One SO-DIMM slot for up to 8 GB extra
- Uses DDR4 memory at 2400 MHz
ストレージ
- Removable internal SSD
- M.2 form factor
- PCIe 3.0 x4 interface
グラフィックス
- Intel UHD Graphics 620
- Nvidia GeForce GTX 1050
ディスプレイ
- 15.6 inches (39.6 cm) on the diagonal
- 1920x1080 pixels IPS panel
- or 3840x2160 pixels IPS panel
- Anti-glare
- 300 nits of brightness
- 10-point multitouch touchscreen
コネクション
- USB-C 3.0 port (with Thunderbolt 3)
- Two USB-A 3.0 ports
- HDMI port
- 3.5 mm headphone/microphone combo jack
ワイヤレス
- 2x2 802.11ac Wi-Fi
- Bluetooth 4.1
- Removable wireless card
電源
- 51.5 Wh lithium-ion battery (11.4 V)
- Charges with a 65 W or 90 W AC adapter
追加機能
- 720p webcam (1.0 MegaPixel)
- Stereo speakers
- Fingerprint reader
製品情報
Lenovo Yoga 730 15” official product page
Lenovo Yoga 730-15IWL official support page
Lenovo Yoga 730-15IWL hardware maintenance manual (disassembly instructions)
以下の翻訳者の皆さんにお礼を申し上げます:
100%